Energiahoid
Esileht
Teenused
Hinnakiri
Kasulikku
Kontakt


Energiamärgis
Energiaaudit
Termograafia

Energiahoid OÜ omab kaasaegset tehnoloogiat termograafia teostamiseks.  

Termograafiaks nimetatakse infrapunakaamerate ehk termoviisorite abil mitmesugustest objektidest termopiltide tegemist ning objekti pinnatemperatuuride mõõtmist. Lihtsamalt tähendab see hoone, seadme võ eseme pinnatemperatuuride mõõtmist ning pildistamist termokaameraga, kus analüüsimise lihtsustamiseks on värvitud erineva temperatuuriga piirkonnad eri värvi.

Iga keha, mille temperatuur on üle absoluutse nulli (-273 °C), kiirgab oma pinnalt soojusenergiat. Soojuskiirguse lainepikkus on valdavas osas suurem kui nähtava valguse lainepikkus, asudes punasest kiirgusest allpool, mistõttu nimetatakse soojuskiirgust infrapunakiirguseks.

Termograafia abil on võimalik:
- avastada soojalekkeid ja niiskuskahjustusi,
- leida külmasildu,
- teostada elektrikilpide ülevaatust,
- leida põrandküttetorude ja -kaablite asukohad.

Oluline on teada, et termograafia annab häid tulemusi vaid juhul, kui sise- ja välistemperatuuri vahe on vähemalt 15 °C. Väiksema temperatuurivahe korral jääb termopildi kontrastsus hindamiseks liiga väikeseks. Suurt rolli mängib ka see, et välisseinad oleksid kuivad ja neile ei paistaks mõõtmise ajal peale otsene päike, mille tõttu ei pruugi kõrgenenud temperatuuriga pindadel lekkekohad esile tulla.

 

 

uudis 1

KredEx toetab korterelamuid renoveerimistöödel

2011-01-03
uudis 2

Tallinn katab korteriühistule energiamärgise kuludest 95,87 eurot

2010-02-10
uudis 3

Energiamärgis aitab valida säästlikuma kodu

2010-02-10

Energiahoid OÜ info@energiahoid.ee